5 egyszerű tipp, ami segít a hajhullás ellen
A hirtelen jelentkező nagymértékű hajvesztés meglehetősen ijesztő lehet, pláne akkor, ha korábban még nem tapasztaltunk hasonlót. A hajhullás ellen viszont szerencsére számos egyszerű, de nagyszerű praktika létezik, melyek segítenek felderíteni az okokat, és kezelni a tüneteket.
- 1. Derítsük ki, mi okozza a hajhullást!
A hajhullás maga a legtöbb esetben csak egy tünet, a testünk jelzése arra vonatkozóan, hogy valami nem működik megfelelően. Hajvesztést idézhet elő például vitaminhiány, pajzsmirigy-alulműködés, rossz vérkeringés, fokozott stressz, egyoldalú diéta, hormonális fogamzásgátlók szedése, a fejbőr betegsége, de akár a szervezetben lévő gyulladásos góc is.
Egy egyszerű vérvizsgálattal máris sok mindenre fény derülhet, de ha itt minden rendben, akkor érdemes nőgyógyászati, fogászati szűrésen, endokrinológiai vizsgálaton is részt venni, hogy kiderüljön, ha esetleg egészségügyi ok áll a háttérben. Az alapbetegség kezelésével általában a hajhullás is magától megszűnik.
- 2. Használjunk hajhullás ellen kifejlesztett termékeket!
Ha fokozott hajvesztést tapasztalunk, célszerű lecserélni a hajápolási termékeinket is olyan készítményekre, melyek célzottan szállnak szembe a hajhullással. Erre kiváló a Helia-D Regenero termékcsaládja, mely egy 26 féle gyógynövényből álló komplex formulát tartalmaz. A mezei zsurló, a körömvirág, a kamilla, a csipkebogyó, a rozmaring és a diólevél mind hatékony hajhullás ellen, együttes erővel viszont még látványosabb eredményre képesek.
A gyógynövényeken kívül a termékek tartalmaznak még panthenolt, niacinamide-ot és koffeint is. Válasszunk a hajtípusunknak megfelelő sampont a tisztításhoz, balzsamot a kondicionáláshoz, ápolóolajat a hajvégekhez! A hatékonyság növelése érdekében alkalmazzuk rendszeresen a regenerálóeszenciát is!
- 3. Fordítsunk figyelmet a belső táplálásra!
A hajnak nemcsak kívülről, hanem belülről is szüksége van a támogatásra, hogy megálljon a hajhullás. A kollagén hírhedt haj-, bőr- és körömerősítő anyag, egy olyan nagy molekulájú fehérje, mely az emberi szervezetben természetesen is megtalálható, a hiánya pedig a haj meggyengüléséhez és hullásához vezethet.
A kollagént tartalmazó étrend-kiegészítők fogyasztásával a hajhagymák erősödnek, az új hajszálak növekedése fokozódik, ráadásul a bőrünk is simább lesz, és a körmeink is erősebbé válnak. Ez a anyag tehát nemcsak hajhullás ellen hatásos, hanem valódi “szépítőszernek” tekinthető.
Emellett természetesen a vitaminbevitelről se feledkezzünk meg: rendszeresen szedjünk szépségvitamint, amiben nagy dózisban találhatóak a haj egészségét biztosító összetevők (pl. B-vitamin, cink, szelén, niacin)!
Legyünk türelmesek, ezek a táplálékkiegészítők nem napok alatt hatnak, legalább 1-2 hónapnak el kell telnie, hogy észrevehető változást okozzanak!
- 4. Kerüljük a stresszt!
A fokozott stressz minden egyes sejtünkre káros hatással van, ez alól a hajunk sem kivétel. Nem véletlenül mondják sokan bosszantó helyzetekben, hogy “ettől mindjárt kihullik a hajam”. A stresszes életmód (különösen, ha túl kevés pihenéssel párosul) szintén okozhat hajvesztést.
Próbáljunk meg kevesebbet idegeskedni, vagy legalább tanuljunk meg és alkalmazzunk hatékony stresszkezelő technikákat!
- 5. Változtassunk a hajápolási szokásainkon!
Durva, gyors fésülés, szorosra húzott copf, vizes haj dörgölése törölközővel, hajszárítás forró levegővel… Ismerős? Ezek azok a rossz szokások, melyek a haj egészségét tönkretehetik. Bánjunk tehát kíméletesen a hajunkkal, használjunk rá jó minőségű kozmetikumokat, hogy a legszebb formájában tündökölhessen!