Az arcápolás alapjai: mi a különbség a micellás víz és a tonik között?

Aki szeretne összeállítani egy tudatos bőrápolási rutint, ugyanakkor még tapasztalatlan a témában, az a különféle termékeket böngészve biztosan felteszi a kérdést: “vajon mi a különbség a micellás víz és a tonik között? Nem mindegy, hogy mikor melyiket használom?”
Nos, a helyzet az, hogy egyáltalán nem, hiszen két teljesen más funkciójú és összetételű készítményről van szó.
Hasonló külső, eltérő belső
Hogyha kézbe veszünk egy micellás vizes és egy tonikos flakont – például a Hydramax termékcsalád két új készítményét – ránézésre nem sok különbséget találunk köztük. Mindkettő híg, átlátszó folyadék, netán még az illatuk is hasonló…ez viszont ne tévesszen meg minket!
Ha ugyanis tüzetesebben megvizsgáljuk az INCI listát, már láthatjuk is, hogy teljesen más összetevők sorakoznak a címkén. Persze, ha nem vagyunk kozmetikusok vagy vegyészek, akkor ezek a latin nevek nem sok mindent árulnak el, de szerencsére nem is szükséges mindet pontosan ismerni ahhoz, hogy tisztában legyünk a különbségekkel.
Mire jó a micellás víz?
Az ebben a készítményben lévő micellák tulajdonképpen olyan molekulák, amik két részből állnak, az egyik a zsírt, a másik a vizet vonzza magához. Amikor áttöröljük az arcunkat micellás vízzel, ezek az apró, gömb alakú molekulák feloldják a bőrünkön lévő faggyút, szennyeződéseket, sminktermékek és fényvédő krémek maradékát, és magukba zárják. Ezért színeződik el a vattakorong vagy a kendő is, amit használtunk.
Tehát a micellás víz funkciója a tisztítás, ezért célszerű az arcápolási rutin első lépéseként bevetni, utána pedig folytatni egy lemosható arctisztítóval, hogy biztosan minden szennyeződést alaposan eltávolítsunk.
A Hydramax micellás lemosó hatékonyan, ugyanakkor gyengéden tisztít, köszönhetően a benne lévő ureának, glicerinnek, panthenolnak és allantoinnak. Kíméletessége miatt a szemkörnyéken is biztonsággal használható.
Mire jó a tonik?
A legfontosabb különbség, hogy a tonik nem tisztító, hanem ápoló kozmetikum. A célja, hogy helyreállítsa a bőr pH-értékét, emellett hidratál, hámlaszt, nyugtat, összehúzza a pórusokat, hidratál, segít frissebbé, élettel telibbé tenni a bőrt.
Vagyis a micellás vízzel ellentétben nem tisztít, és nem is javasolt piszkos bőrön alkalmazni, hiszen így nem tudja kifejteni a hatását. Ezt a terméket az előzetesen már megtisztított arcra kell felvinni, még a hidratálókrém előtt. Tehát a rutin sorrendjében is teljesen máshol foglal helyet.
A Hydramax ragyogó tonik glikolsavat tartalmaz, ami enyhén hámlaszt, így elősegíti az elhalt hámsejtek kíméletes eltávolítását, ragyogóvá és simává teszi a bőrt, emellett a kollagéntermelést is serkenti, sőt a pórusokat is összehúzza.
Emellett a termékben található hialuronsav is, mely az egyik, ha nem a legjobb hidratáló összetevő, hiszen a saját súlyának kb. ezerszeresét képes víz formájában megkötni. A tonik háromféle molekulasúlyú változatot is tartalmaz.
Most már értjük, mi a különbség a micellás víz és a tonik között?
A fenti ismeretek birtokában már tisztán láthatunk ebben a kérdésben. Így már azt is tudjuk, hogy nem lehet őket helyettesíteni egymással, valamint nincs értelme azt latolgatni sem, hogy, egyik vagy másik jobb-e, hiszen ez olyan lenne, mintha az almát a körtével próbálnánk összehasonlítani.
Ha minőségi kozmetikumokat választunk, akkor mindkettő remek készítmény, amik tökéletesen megférnek egymás mellett a mindennapos arcápolási rutinban, és együttes erővel járulnak hozzá ahhoz, hogy a bőrünk tiszta, egészséges és ragyogó legyen.