Mit érdemes tudni az AHA-hámlasztókról?
Mindenki vágyik az üde, ragyogó arcbőrre, ennek ellenére sokan szenvednek attól, hogy a bőrük élettelen, fakó, száraz vagy épp túlságosan zsíros, hámlik, esetleg egyenetlen a bőrfelszín.
Szerencsére ezen némi odafigyeléssel és egy megfelelő AHA-hámlasztó használatával nem is olyan nehéz javítani.
Mik azok a kémiai hámlasztók?
A bőrünknek van egy természetes megújulási folyamata, melynek következtében naponta több millió elhalt hámsejttől szabadul meg, és újakat növeszt helyettük. Ez a folyamat azonban nem megy mindig zökkenőmentesen: a bőr öregedése, a túl sok napsugárzás és a genetikai hajlam miatt lelassulhat. Ilyenkor a bőr elveszti üde frissességét, hiszen nem tudja eltávolítani az elhalt sejteket.
Bár sokan a bőrradíroktól remélik a megoldást, egy durva mechanikai peeling használatával azonban előfordulhat, hogy csak rontunk a helyzeten, így érdemes inkább kémiai hámlasztókkal próbálkozni.
Ezeknek 3 fő típusa létezik, nézzük meg ezeket röviden:
- Az AHA-hámlasztók elsősorban az öregedő vagy pigmentfoltos bőrre ajánlottak, hiszen a bőrmegújítás mellett simítják a ráncokat, és serkentik a kollagéntermelést.
- A PHA-hámlasztók szintén hasonló tulajdonságokkal bírnak, viszont gyengédebbek, ezért olyanok is használhatják, akiknek az AHA-hámlasztót nem bírja a bőrük.
- A BHA-hámlasztók pedig a pattanásos, mitesszeres bőrre javasoltak, hiszen behatolnak a pórusok mélyére, és segítenek megakadályozni az eltömődésüket.
Hogyan kell használni az AHA-hámlasztót?
Akárcsak az arcápolás többi területén, a hámlasztásnál is kiemelt figyelmet kell fordítani a bőr egyedi sajátosságaira. Lehet, hogy az a hámlasztó, amiről mások ódákat zengenek, nekünk nem válik be, vagy pont egy olyan terméket fog szeretni a bőrünk, amit nem sokan ajánlottak.
A hámlasztás gyakorisága is a bőrtípustól függ. Akinek nem érzékeny a bőre, és “hozzáedződött’ már az AHA-hámlasztókhoz, az akár minden nap használhatja őket, míg aki még kezdő, annak ajánlott a heti 1-2 alkalomnál maradni. A Geek&Gorgeous Smooth Out hámlasztó alkalmazása olyan egyszerű, akár egy toniké: elegendő csupán egy vattakorongra vagy a tenyérbe csepegtetni belőle, majd alaposan eloszlatni az arcon, ügyelve arra, hogy kihagyjuk a szemkörnyéket.
Amikor magas AHA-tartalommal rendelkező terméket használunk, akkor előfordulhat, hogy enyhe bizsergést érzünk, ez azonban teljesen normális, és pár perc alatt elmúlik. Amint a készítmény beszívódott a bőrbe, használjuk a megszokott hidratáló arckrémünket.
Mire kell odafigyelni a hámlasztás során?
Nagyon fontos, hogy az AHA-hámlasztást csak fokozatosan szabad elkezdeni, nem ajánlott rögtön a legerősebb szereket beépíteni a mindennapi szépségápolási rutinba. Kezdőként próbálkozzunk alacsonyabb koncentrációjú termékekkel, és ahogy a bőrünk hozzászokik, folyamatosan növelhetjük a készítmények erősségét és a használat gyakoriságát.
Az AHA-hámlasztók érzékenyebbé teszik a bőrt a napsugárzással szemben, ezért mindig használjunk minimum SPF 30-as fényvédőt, ha napra megyünk! Bár ezek a termékek valóban rengeteget javítanak a bőr állapotán, azonban tilos alkalmazni sebes, gyulladt vagy ekcémás bőrön! Ilyenkor várjunk a hámlasztással addig, amíg egy kicsit rendbe jön a bőrünk.
A hámlasztók használatával az arcbőr megőrizheti feszességét, fiatalosságát, viszont önmagában nem elég ahhoz, hogy megfelelő ápolást nyújtson. Ezért ne feledkezzünk meg az egyéb kozmetikumok rendszeres használatáról sem!